Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Blog

Z našej Ravita kuchyne
web-coko-torta Ravita

Čoko nepečená torta s mathé

Coko torta Ravita

Chystáte oslavu a chcete prekvapiť ?  Táto rýchla nepečená torta dodá Vašej párty tú správnu sladkú iskru 🙂

Potrebujeme :

Korpus: 1/2 hrnčeka vykôstkovaných datlí, 1/2 hrnčeka sušených sliviek, ovsené vločky s čokoládovým sirupom Ravita (podľa potreby)

Krém: 1 a pol hrnčeka blanšírovaných mandlí, 4 PL chia semien, kakao (podľa chuti), med alebo ďatľový sirup, 1 ks avokádo, 1ks banán, 4 PL kokosového oleja/tuku, kukuričné piškóty, 1 dcl vody/mlieka, sušený mathé čaj na zdobenie

Poleva: 150g horká čokoláda, 1 až 2PL masla ghee

Príprava: ďatle a slivky zalejeme vriacou vodou a necháme postáť cca 15 minút. Scedíme a rozmixujeme na pastu, pridávame čokoládové vločky kým nám nevznikne husté cesto. Vložky môžeme tiež rozmixovať. Týmto cestom vystelieme tortovú formu (cca 25cm). Mandle si tiež zalejeme vriacou vodou a necháme postáť cca 15  minút. Medzitým môžeme na cestou poukladať  kukuričné piškóty. Mandle zlejeme a spolu s banánom, očisteným avokádom, kakaom, kokosový tukom a vodou či mliekom rozmixujeme na krém. Osladíme podľa chuti medom a pridáme chia semienka.  Krém vlejeme do tortovej formy a ozdobíme kukuričnými piškótami. Tortu necháme stuhnúť. Asi po hodinke (no ako vyjde čas 🙂 ) si v hrnci spolu s maslom roztopíme horkú čokoládu a polejeme  tortu. Necháme stuhnúť (najlepšie cez noc). Pred podávaním ozdobíme čajom mathé  a hurá do mlsania :).

 

Čoko torta Ravita