Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Cícer

Na prípravu polievok, omáčok alebo do zeleninových šalátov
Cícer

Cícer je u  nás nespravodlivo  zabudnutá a nedocenená potravina patriaca medzi strukoviny.  No ak zistíte  jej pozitívny vplyv na zdravie, pochopíte,  prečo je taký obľúbený  v toľkých krajinách sveta. Zohráva dôležitú úlohu v tradičnej kuchyni mnohých oblastí Stredného Východu a Stredomoria.

Prečo je cícer zdravý?

Cícer svojimi vlastnosťami spĺňa podmienky pre potravinu 21. storočia. Aminokyselinové zloženie bielkovín cícera je podobné sóji, a preto sa označuje ako ľahko dostupný zdroj bielkovín pre ľudí, ktorých strava je chudobná na bielkoviny živočíšneho pôvodu. Je takmer plnohodnotná potravina s celkom dobre vyváženým pomerom živín. Je bohatý na obsah vlákniny, vitamínov (A,E a skupiny B) a minerálnych látok (vápnik, draslík, horčík, železo).

Cícer pomáha znižovať cholesterol, predchádzať zápche a zároveň posilňuje nervovú sústavu. Tiež znižuje glykemický index u ľudí trpiacich diabetes mellitus. Je prirodzene bezgluténový, čím je vhodný pre celiatikov. Táto strukovina je ideálna pre tehotné ženy, pretože je bohatá na kyselinu listovú, ktorá zabraňuje chybám nervovej sústavy plodu.

Cícer je bohatým zdrojom antioxidantov, ako sú napríklad vitamín C a vitamín E. Antioxidanty majú priaznivý vplyv na organizmus človeka a bojujú proti oxidačnému stresu..

Tipy na použitie

Príprava cíceru je jednoduchá a rovnaká ako bežnej strukoviny. Pre skrátenie doby varenia je vhodné cícer vopred namočiť.

Môže sa použiť na prípravu polievok, omáčok alebo do zeleninových šalátov. Veľmi známa je nátierka Hummus.

Skladovanie

Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Výživové údaje

Výživové údaje na 100g výrobku: energia 1508kJ/357kcal; tuky 5,1g z toho nasýtené mastné kyseliny 0,7g; sacharidy 57g z toho cukry 4,3g; bielkoviny 20g; soľ 0,03g.

Category:

Date:

POST A COMMENT