Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Hrozienka sultánky

Hrozienka obsahujú vlákninu, vitamíny a minerálne látky.
Hrozienka sultánky

Zloženie: sušené hrozienka 99,5%, bavlníkový alebo slnečnicový olej. Hrozienka patria medzi najzdravšie maškrty sveta. Hrozno je plodom viniča hroznorodého, ktorý je lianovitá rastlina pôvodom zo Stredomoria. Nie je možné presne určiť vek viniča, ale určite je staršia ako ľudstvo. Sú to bobule s vysokým obsahom cukru. Sušené hrozienka vznikajú vysušením bobúľ hrozna.

Prečo sú hrozienka zdravé?

Hrozienka obsahujú vlákninu, vitamíny a minerálne látky. Z vitamínov sú najviac zastúpené vitamíny skupiny B, C, E a kyselina listová. Z minerálnych látok obsahujú draslík a železo, ktorý bojuje proti chudokrvnosti. Hrozienka zabraňujú usadzovaniu tuku v tele a zlepšujú metabolizmus. Sú prirodzeným zdrojom antioxidantov, ktoré spomaľujú starnutie. Konzumáciou si môžete zlepšiť kvalitu spánku, prácu obličiek a pľúc. Je obľúbenou voľbou ľudí, ktorí športujú, kvôli doplneniu energie. Hrozienka obsahujú kyselinu oleanovú, ktorá chráni zuby pred vytvorením zubného kazu a rýchlemu rozvoju baktérií, ktoré sú dôvodom zápalu ďasien, či perorálnych problémov.

Vo všeobecnosti sušené ovocie obsahuje viac cukru, preto ich treba konzumovať s mierou pri diétach.

Tipy na použitie

Sušené plody možno konzumovať priamo, alebo ich pridať do vločkových a orieškových zmesí. Taktiež sa výborne hodia na prípravu koláčov, raw dezertov a ovsených kaší. Je to vhodná náhrada sladkostí. Môžete si ich pribaliť na cesty ako snack, desiatu, či olovrant.

Skladovanie

Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Zloženie: sušené hrozienka 99,5%, slnečnicový olej.
energia 1384kJ/326kcal; tuky 0,5g z toho nasýtené mastné kyseliny 0,1g; sacharidy 75,5g z toho cukry 59,2g; bielkoviny 3,1g; soľ 0,0275g.

Category:

Date:

POST A COMMENT