Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Sójové bôby

Sója sama o sebe na rozdiel od mäsa neobsahuje cholesterol ani iné nasýtené tuky.
Sójové bôby

Sója má pôvod v juhovýchodnej Ázii, presnejšie vo Vietname, Kambodži, Malajzii a Číne, odkiaľ sa rozšírila aj do Japonska. Patrí do čeľade bôbovitých rastlín.

Produkt nie je vyrobený z GMO sóje.

Prečo je sója zdravá?

Sója obsahuje vysoký obsah bielkovín, ktoré sú dôležité vo výžive človeka, hlavne z dôvodu znižovania výskytu civilizačných ochorení a ich prevencie. Práve kvôli svojmu vysokému obsahu bielkovín sa sója označuje ako rastlinné mäso. Sójové bôby obsahujú 30-40% bielkovín, 28 % sacharidov, 19% tuku a 5% minerálnych látok a vitamínov (A, B, C, E).

Ďalším plusom sóje je rozpustná vláknina (má jej viac ako ostatné strukoviny), ktorá predlžuje čas vstrebávania živín a chráni tenké aj hrubé črevo.

Sója sama o sebe na rozdiel od mäsa neobsahuje cholesterol ani iné nasýtené tuky. Preto je ideálnou náhradou mäsa pre ľudí, ktorý si musia strážiť hladinu cholesterolu v krvi. O sóji sa môžete dočítať, že konzumácia sójových výrobkov pomáha aj pri neurózach, depresiách, nervozite a nespavosti. To všetko nielen vďaka lecitínu ale aj tryptofánu, ktorý sa v mozgu podieľa na výrobe serotonínu a ako vieme, tento nervový prenášač ma dočinenia s našou dobrou (či skleslou) náladou.

Tak hurá so sójou k lepšej nálade! 🙂

Tipy na použitie

Sójové bôby prepláchneme vodou a preberieme od prípadných nečistôt. Potom sójové bôby zalejeme horúcou vodou (nie vriacou) a počkáme 30 min, aby sa z nej odstránila prípadná horkosť. Vodu zlejeme a zas sójové bôby zalejeme studenou čistou vodou. Necháme namočené 12-16 hodín. V tejto vode sójové bôby následne aj varte do mäkka (cca 2 hod). Vodu postupne dolievajte, ak sa bude odparovať.

Sója je všestranne spracujúca potravina. Uvarenú sóju môžeme pridávať do zeleninových/mäsových jedál, šalátov, omáčok a podobne.

Skladovanie

Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Výživové údaje

Výživové údaje na 100g výrobku: energia 1660kJ/396kcal; tuky 16g z toho nasýtené mastné kyseliny 3,1g; sacharidy 33g z toho cukry 9,6g; bielkoviny 29g; soľ 0,01g.

 

Category:

Date:

POST A COMMENT