Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Mandľový olej

100% mandľový olej lisovaný za studena.
Mandľový olej

Zloženie: 100% mandľový olej lisovaný za studena.

Mandľový olej je vyrobený lisovaním mandlí za studena pri teplote 40°C si zachováva prirodzené vitamíny. Je svetlej, priesvitnej farby a jemnej mandľovej chuti. Neobsahuje cholesterol, konzervačné, chemické ani aromatické látky.

Prečo je mandľový olej zdravý?

Mandľový olej obsahuje celý rad mastných kyselín, esenciálnych aminokyselín, bielkovín, vitamínov a minerálnych látok. Z vitamínov sú zastúpené vitamíny skupiny B a vitamín E. Je vhodný aj na vonkajšie aj vnútorné použitie. Priaznivo vplýva na vysoký cholesterol, aj ako prevencia kardiovaskulárnych ochorení. Obsahuje antioxidanty a má protizápalové účinky. Hodí sa do studenej kuchyne, pretože pri vysokých teplotách stráca svoje výživné látky. Ravita mandľový olej je za studena lisovaný, vďaka čomu má zachované nutričné zloženie.

Tipy na použitie

Používa sa v kuchyni na prípravu šalátov (hlavne ovocných), dresingov, do sladkých pokrmov, zákuskov, kde umocní mandľovú chuť, ale aj na kozmetické účely. Užívame ho preventívne 2-3x denne 1 čajovú lyžičku.

Skladovanie            

Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením. Po otvorení skladujte v chlade a tme.

Výživové údaje

Výživové údaje na 100g výrobku: energia 3700kJ/900kcal; tuky 100g z toho mastné kyseliny 7,59g; sacharidy <1g z toho cukry <0,2g; bielkoviny <1g; soľ 0,01g.

Krajina pôvodu: Slovensko

Olej je balený v špeciálnej fľaši z fialového skla. Fialové sklo zaručuje ochranu pred procesmi urýchľujúcimi starnutie a predlžuje trvanlivosť a účinnosť oleja.

Po spotrebovaní fľašu pre jej jedinečné vlastnosti neodporúčame vyhadzovať, ale znovu využiť na uskladnenie oleja alebo iných potravín.

Category:

Date:

Tags:

POST A COMMENT