Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Mandľový olej

18 rokov skúsenosti z nás robí spoľahlivého partnera.
Mandľový olej

Zloženie: 100% mandľový olej lisovaný za studena.

Mandľový olej je vyrobený lisovaním mandlí za studena pri teplote 40°C si zachováva prirodzené vitamíny. Je svetlej, priesvitnej farby a jemnej mandľovej chuti. Neobsahuje cholesterol, konzervačné, chemické ani aromatické látky.

Prečo je mandľový olej zdravý?

Mandľový olej je bohatým zdrojom bielkovín, mastných kyselín, vlákniny a vitamínov ksupiny B a vitamínu E. Je preukázané, že mandle a mandľový olej vplývajú pozitívne na činnosť mozgu, zlepšujú koncentráciu a mozgovú aktivitu. Svojim obsahom draslíka získava mandľový olej moc nad vysokým krvným tlakom a znižuje ho. Mandľový olej regeneruje popraskanú a suchú pokožku. Rovnako ako konopný olej pomáha pri popáleninách. Dokáže posilniť vlasy, nechty a imunitu. Je vhodný pre tehotné ženy, pretože bráni vzniku strií. Mandľový olej je prírodný antioxidant.

Tipy na použitie

Používa sa v kuchyni na prípravu šalátov (hlavne ovocných), dresingov, do sladkých pokrmov, zákuskov, kde umocní mandľovú chuť, ale aj na kozmetické účely. Užívame ho preventívne 2-3x denne 1 čajovú lyžičku.

Skladovanie            

Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením. Po otvorení skladujte v chlade a tme.

Výživové údaje

Výživové údaje na 100g výrobku: energia 3700kJ/900kcal; tuky 100g z toho mastné kyseliny 7,59g; sacharidy <1g z toho cukry <0,2g; bielkoviny <1g; soľ 0,01g.

Krajina pôvodu: Slovensko

Olej je balený v špeciálnej fľaši z fialového skla. Fialové sklo zaručuje ochranu pred procesmi urýchľujúcimi starnutie a predlžuje trvanlivosť a účinnosť oleja.

Po spotrebovaní fľašu pre jej jedinečné vlastnosti neodporúčame vyhadzovať, ale znovu využiť na uskladnenie oleja alebo iných potravín.

Category:

Date:

Tags:

POST A COMMENT